Pētījums

Notes on Financial Crisis and Bail Out of 2008


Gads:
2009
Organizācija:
Economic GMU


Autori

Providus


Pētījums sniedz pārskatu par 2008 finanšu krīzes vēsturi un valsts politiku, kas ASV bija vērsta uz krīzes risināšanu. Autors secina, ka līdz šim (2009.gada sākums) krīzei nav bijusi liela ietekme uz reālo ekonomiku – tā kopumā ir ļoti koncentrēta nekustamo īpašumu sektorā. Lai gan ir apgrūtināta iespēja veikt turpmākas investīcijas, tomēr daudziem uzņēmumiem šī krīze nav dzīvības vai nāves jautājums.

Pirmajā pētījuma daļā ir izteikta doma, ka, neskatoties uz to, ka neliels cilvēku skaits to iepriekš prognozēja, krīze nebija liels pārsteigums. Tā atspoguļoja kļūdas tirgus (it sevišķi mājokļu un finanšu ) regulēšanā. Otrajā pētījuma daļā autors analizē to, cik efektīvas bijušas politikas, kas solija risināt finanšu krīzi. Piemēram, tiek secināts, ka 2008.gada beigu „kapitāla injicēšanas” plāns ir vairāk orientēts uz īstermiņa likviditātes problēmu nevis uz fundamentālu finanšu problēmu risināsānu,

Neskatoties uz to, ka dotais pētījums ir piezīmju formā, tas sniedz lietderīgu pārskatu par 2008.gada beigu ekonomiskās lejupslīdes cēloņiem un norisi.

(Notes on Financial Crisis and Bail Out of 2008 (145.15 KB)pdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!