Pētījums

Nacionālo centrālo banku integrācija Eiropas centrālo banku sistēmā


Gads:
2010
Organizācija:
Latvijas Universitāte, Ekonomikas un vadības fakultāte


Autori

Providus


Promocijas darba ietvaros novērtēts centrālo banku darbību un integrāciju raksturojošo rādītāju loks, izstrādātas 3 reitingu kopas un novērtēta to izmantošanas iespēja integrācijas tendenču un darbības efektivitātes analīzei. Autore veikusi ES valstu centrālo banku darbību raksturojošo rādītāju un noteikto reitingu un klasteru salīdzinājumu, padziļināti analizējot Baltijas valstu centrālo banku un Danmarks Nationalbank darbības rezultātus un to dinamiku.

Promocijas darba noslēgumā sniegti priekšlikumi Eiropas centrālo banku sistēmas darbības pilnveidei un integrācijas padziļināšanai. Ņemot vērā minēto, šā promocijas darba raksturs ir teorētiski praktisks, jo darbā analizēti ar nacionālo centrālo banku līdzdalību Eiropas centrālo banku sistēmā saistīti jautājumi, pamatojoties uz ekonomiskās teorijas atzinumiem.

Nacionālo centrālo banku integrācija Eiropas centrālo banku sistēmā

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!