Pētījums

Nabadzības feminizācija: riska faktoru maiņa Latvijā no 1991. līdz 1999.gadam


Gads:
2000
Organizācija:
LR Labklājības ministrija, Pasaules banka


Autori

Providus


Pētījums sniedz skaidrojumu par nabadzības feminizācijas veicinošiem faktoriem un to dinamiku pēc Latvijas neatkarības atgūšanas un pārejas uz tirgus ekonomiku. Tā mērķis bija sekmēt efektīvāku sociālās politikas izveidi dzimumu nevienlīdzības mazināšanai.

Pētījums sastāv no ekonomisko rādītāju, iedzīvotāju aptauju un sociālās politikas analīzes.

Pētījums cita starpā secina, ka ekonomisko grūtību laikos valsts bieži ietaupa līdzekļus un sociālo izdevumu rēķina, un tas pirmkārt atstāj negatīvu iespaidu uz sievietēm, kā arī to, ka sievietes ar maziem bērniem ir viena no mazaizsargātākām sociālajām grupām pārejas sabiedrībā.

Nabadzības feminizācija: riska faktoru maiņa Latvijā no 1991. līdz 1999.gadam

(latviski, PDF, 595 KBpdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!