Pētījums

Migration, labor markets and integration of migrants: an overview for Europe


Gads:
2008
Organizācija:
World Bank


Autori

Providus


Pētījums analīzē Eiropas migrantu skaitu, demogrāfisko struktūru un sociālekonomisko stāvokli. Pārsvarā pētījums atspoguļo situāciju ES-15 jeb tā sauktajās Eiropas Savienības vecajās dalībvalstīs, kur dzīvo 94% visu Eiropas Savienības migrantu un 97% visu legāli nodarbināto ārvalstnieku.

Autors uzskata, ka ņemot vērā demogrāfiskās un ekonomiskās tendences, visas pašreizējās ES un Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas dalībvalstis 21.gadsimtā kļūs par migrantus uzņemošām valstīm. Tāpēc Eiropai ir jāapspriež migrācijas politikas un līdzekļi, lai noteiktu nākotnes darbaspēka vajadzības. Vidējā un ilgtermiņā ES dalībvalstīm būs jāsacenšas ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas valstīm par migrantu piesaisti. Eiropas ir jāsalīdzina pieredze šajā jomā ar tradicionālajām migrācijas valstīm kā ASV, Kanādu un Austrāliju.

Migration, labor markets and integration of migrants: an overview for Europe

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!