Pētījums

Migration as Foreign Policy?


Gads:
2009
Organizācija:
Swedish Institute for Policy Studies


Autori

Providus


Ārējā dimensija ES migrācijas un patvēruma politikā ir kļuvusi par nozīmīgu faktoru ES attiecībās ar trešajām valstīm. To ir veidojusi ne tikai ES dalībvalstu ārpolitika, bet arī izmaiņās dalībvalstu iekšpolitikā. ES spēlē centrālo lomu regulējot migrācijas un patvēruma politikas ietvara veidošanos starp ES, tās dalībvalstīm un trešajām valstīm.

Autors norāda, ka migrācijas politikai no trešajām valstīm ir jābūt saskaņotai ar citām politikām, piemēram, tirdzniecību, attīstības sadarbību un ārpolitiku. Autors norāda, ka ekonomiskā lejupslīde var būtiski ietekmēt ES dalībvalstu viedokli par imigrāciju no ES ārpuses, ņemot vērā bezdarbu pašās dalībvalstīs. Tāpat nozīmīga loma šajā kontekstā būs migrācijai ES iekšienē.

Migration as Foreign Policy?

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!