Pētījums

Mazizglītoto mazākumtautību jauniešu integrācija darba tirgū


Gads:
2006
Organizācija:
Baltijas Sociālo Zinātņu institūts


Autori

Providus


Autori no pētījuma rezultātiem secina, ka jaunieši cenšas darba tirgū iesaistīties salīdzinoši agri un mācībām atliek mazāk laika. Tas negatīvi ietekmē jaunieša nodarbinātības iespējas nākotnē.

Pētījuma mērķis ir noskaidrot, kādi ir būtiskākie šķēršļi, kas traucē mazākumtautību jauniešiem iegūt pilnvērtīgu izglītību un veiksmīgi iesaistīties darba tirgū. Īpaša uzmanība pētījumā tiek pievērsta latviešu valodas zināšanām un tam, kā tās ir ietekmējušas jauniešu izglītības ieguvi un iespējas iesaistīties darba tirgū.

Pētījuma mērķa grupas ir mazākumtautību jaunieši vecumā no 15 līdz 35 gadiem – vakarskolēni, bezdarbnieki un jaunieši, kuri neregulāri apmeklē skolu. Pētījumā intervēti arī darba devēji no dažādām nozarēm.

Pētījumā secināts, ka visapdraudētākie darba tirgū ir tie jaunieši, kuri ir ieguvuši pamata vai vispārējo vidējo izglītību un par bezdarbniekiem ir kļuvuši atkārtoti. Atkārtoti nonākot bezdarbnieka statusā, bezdarba ilgums pagarinās.

Strādāt darbu, kurā būtu nepieciešamas latviešu valodas zināšanas, spētu ceturtā daļa mazākumtautību jauniešu, liecina pētījuma rezultāti.

Viens no visbiežākajiem darba zaudēšanas iemesliem ir neapmierinātība ar darba samaksu.

Autori no pētījuma rezultātiem secina, ka jaunieši cenšas darba tirgū iesaistīties salīdzinoši agri un mācībām atliek mazāk laika. Tas negatīvi ietekmē jaunieša nodarbinātības iespējas nākotnē.

(.pdf?1326902705]Pievienotais failspdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!