Pētījums

Liberalisation of European energy markets: challenges and policy options


Gads:
2006
Organizācija:
CPB Netherlands Bureau for Economic Policy Analysis


Autori

Providus


Kopš 1990.gada Eiropas elektrības un gāzes tirgos ir notikusi liberalizācija. Šī procesa rezultātā enerģijas sektors ir mainījies no valsts regulēta uz pilnībā publisku, monopolistu kontrolētu tirgu, kur privātie un publiskie ražotāji un mazumtirgotāji savstarpēji konkurē par regulētu un nesadalītu transporta infrastruktūras sistēmu. Šajā pētījumā ir izvērtēts, kādas sekas tirgus liberalizācija atstāj uz enerģijas piegādes efektivitāti, drošību un dabas resursu pietiekamību.

Autors uzsver, ka principā šāda tirgus liberalizācija nav pretstatā ar vides aizsardzības mērķiem un drīzāk var stiprināt vides aizsardzības instrumentus daudz rentablākos un izdevīgākos veidos.

Otrajā un trešajā pētījuma daļā, autors apskata svarīgāko dabas aizsardzības pasākumus, ekonomisko efektivitāti Eiropas elektroenerģijas tirgū, ES emisiju tirdzniecības shēmu, elektroenerģijas nodokļus, un pasākumus, lai veicinātu zaļo elektroenerģiju attīstību.

Liberalisation of European energy markets: challenges and policy options

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!