Pētījums

Legal Migration: Time for Europe to Play Its Hand


Gads:
2007
Organizācija:
Centre for European Policy Studies


Autori

Providus


Eiropas Komisija nesen no jauna uzsākusi debates par iespējamajiem imigrācijas likumu labojumiem, grozot noteikumus un procedūras iebraukšanai un dzīvošanai ES, kā arī pilnveidojot trešo valstu (ne-ES valstu) strādnieku tiesības.

Pētījuma mērķis ir rezumēt nozīmīgākās sabiedrības veicamās darbības migrācijas legalizēšanā ekonomisku apsvērumu dēļ. Pētījums sākas ar politiskā mandāta analīzi, ko Eiropas Komisijai deva ES padome Tamperē. Tālāk tiek analizētas pašreizējā ES likumdošana, kas atklāj instrumentus migrācijas regulēšanai īpašām migrantu kategorijām, piemēram, ieceļošanas atvieglinājumi augsti kvalificētiem strādniekiem. Pētījumā īpaši ir uzsvērta ES ekonomiskās konkurences palielināšana un risks, kas saistīts ar iedzīvotāju novecošanu. Autors secina, ka saliedēta ES spēs rast risinājumus šim strīdīgajam jautājumam.

Legal Migration: Time for Europe to Play Its Hand

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!