Pētījums

Leader pieejas īstenošana lauku attīstībā


Gads:
2010
Autori:
Eiropas Revīzijas palāta
Organizācija:
Eiropas Revīzijas palāta


Autori

Eiropas Revīzijas palāta


Leader ir metode ES lauku attīstības politikas mērķu sasniegšanai , izmantojot pieeju no apakšas uz augšu, nevis tradicionālo - no augšas uz apakšu . Salīdzinājumā ar tradicionālajām finansēšanas metodēm Leader pieeja ietver lielākas izmaksas un lielāku risku, jo tai ir vēl viens īstenošanas līmeni s un jāņem vērā arī ES budžeta kontrole daudzajās vietējās partnerībās jeb vietējās rīcības grupās.

Eiropas Revīzijas Palāta pārbaudīja, vai Leader pieeja ir īstenota tā, lai veidotos pievienotā vērtība, vienlaikus maksimāli samazinot riskus, kas apdraud pareizu finanšu pārvaldību. Palāta vērtēja vietējo rīcības grupu veikumu , īstenojot 2000 . – 2006 . gada Leader+ programmas, kuru galīgie izdevumi bija 2009.gadā. Palāta vērtēja arī vietējo rīcības grupu 4.ass stratēģijas, kuras nosaka grupu plānus Leader pieejas īstenošanai 2007.–2013.gadā.

Leader pieejas īstenošana lauku attīstībā

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv

(pilns tekstspdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!