Pētījums

Latvijas civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas efektivitāte


Gads:
2014
Organizācija:
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests


Autori

Providus


Foto: Nicholas Erwin

Kā efektīvākos tehnoloģiskos risinājumus cilvēku apziņošanai civilās trauksmes gadījumā iedzīvotāji atzinuši televīziju un radio, kā nākamos labākos - mobilos tālruņus un balss skaļruņus, kuru dzirdamība būtu visā valsts teritorijā.

Krīzes vadības padomes sekretariāts (KVPS) sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) un tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru „SKDS” veikuši aptauju par civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas efektivitāti.

Aptauja veikta pēc tam, kad 2014.gada 10.maijā veikta civilās trauksmes sirēnu pārbaude, kuru pamanījuši 50% no aptaujātajiem.

Projekta mērķis bija pārbaudīt civilās trauksmes sirēnu tehnisko darbību, iesaistīto institūciju sadarbību un identificēt trūkumus, kā arī noskaidrot civilās trauksmes sirēnu efektivitāti. Civilās trauksmes un apziņošanas sistēma ir paredzēta iedzīvotāju brīdināšanai un informēšanai par katastrofām vai to draudiem, kā arī par ārkārtas situācijas, izņēmuma stāvokļa vai mobilizācijas izsludināšanu.

(Latvijas civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas efektivitātepdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!