Pētījums

Latvijas atjaunojamo energoresursu izmantošanas un energoefektivitātes paaugstināšanas modelis un rīcības plāns


Gads:
2009
Organizācija:
Rīgas Tehniskās universitāte, Enerăētikas un elektrotehnikas fakultāte, Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts


Autori

Providus


Pētījuma uzdevums ir noskaidrot, kas un kādā secībā ir jādara, lai ieviestu energoefektivitātes un atjaunojamo energoresursu pasākumus.

Ekonomiskās krīzes situācija aktualizēja Latvijas energosektora attīstības jautājumus. Darba izpildes gaitā tika iesaistīti LU zinātnieki no sociālo zinātņu jomas, lai rastu atbildes uz to, kāpēc energoefektivitātes pasākumu ieviešana Latvijā ir tik gausa, kā šajā jomā sakārtot enerģētikas sektoru ne tikai valsts līmenī, bet arī katra enerăijas lietotāja līmenī.

Izpētes darba laikā autori mēģināja noskaidrot, kāpēc energoefektivitātes problēmu risināšana Latvijā nevedas un nedod tos rezultātus kādus būtu iespējams sasniegt, kā arī kas būtu jādara, lai iekustinātu sabiedrību uz aktīvu darbību enerģijas patēriņa samazināšanā.

(Latvijas atjaunojamo energoresursu izmantošanas un energoefektivitātes paaugstināšanas modelis un rīcības plānspdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!