Pētījums

Latvijas ārpolitika un “robežu paplašināšana”


Gads:
2006
Organizācija:
Stratēģiskās analīzes komisija


Autori

Providus


Pētījumu veido divas nosacītas daļas. Pirmajā ir iekļauti raksti, kuri pievēršas Latvijas iesaistei jaunās starptautiskās iniciatīvās, politikas nozarēs un tradicionālo politikas nozaru pērvērtēšanai jaunos apstākļos. Otrajā daļā autori sniedz Latvijas un tās kaimiņvalstu attiecību izvērtējumu, jo jaunā institucionālā piederība, dalība ES un NATO maina starpvalstu attiecību specifiku – divpusējo attiecību saturam pievienojas multilaterālie un kopējo politisko interešu elementi.

Tieši ES izveidotā Eiropas Kaimiņu politika ir tas instruments, kurš varētu nākotnē ne tikai veidot Latvijas ārpolitikas jaunās identitātes elementus, bet arī nostiprināt Latvijas kā fiziskās, politiskās, drošības un vērtību “robežu paplašinātājas” valsts atpazīstamību.

Latvijas ārpolitika un “robežu paplašināšana”

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!