Pētījums

Latvija un attīstības sadarbība


Gads:
2006
Organizācija:
Stratēģiskās analīzes komisija, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja


Autori

Ivars ĪjabsIveta ReinholdeSolvita Denisa - LiepnieceToms Rostoks


Attīstības sadarbības politika Latvijā ir salīdzinoši jauns politikas virziens, kura mērķis ir palīdzības sniegšana attīstības valstīm.

Citiem vārdiem – Latvija ir kļuvusi no saņēmējvalsts par donorvalsti, kas var palīdzēt citiem pasaulē. Lai arī šī politika ir jauna un sākta pilnvērtīgi veidot tikai līdz ar Latvijas integrāciju Eiropas Savienībā, jau šobrīd būtu nepieciešams izvērtēt, vai Latvija tās veidošanā ievēro mērķus, kuru sasniegšana ir obligāts attīstības sadarbības pozitīva novērtējuma priekšnoteikums.

Grāmatas četrās nodaļās tiek risinātas attiecības starp vērtībām, solidaritāti un interesēm attīstības sadarbības kontekstā. Tam seko nabadzības, cilvēktiesību un pilsoniskās sabiedrības problemātikas izklāsts. Trešā nodaļa veltīta aktieriem un lēmumu pieņemšanas procesiem attīstības sadarbībā. Grāmatu noslēdz raksti par globālo procesu izpratni.

(Latvija un attīstības sadarbībapdf)

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!