Pētījums

Latvija. Pārskats par tautas attīstību 2004/2005. Rīcībspēja reģionos


Gads:
2005
Organizācija:
ANO Attīstības programma Latvijā


Autori

Providus


Anotācija

Izdevuma “Latvija. Pārskats par tautas attīstību 2004/2005. Rīcībspēja reģionos” mērķis ir aplūkot tautas attīstību kā cilvēka rīcībspējas paplašināšanu. Lai novērtētu rīcībspējas paplašināšanos Latvijas reģionos, pārskatā:
1) raksturoti nozīmīgākie dzīves veida resursi un procesi reģionos – vietas identitāte, demogrāfiskais potenciāls, iedzīvotāju migrācija un ikdienas kustība;
2) iztirzāti svarīgākie faktori, kas nosaka cilvēku dzīvesdarbības iespēju atšķirības reģionos, reģionālās attīstības politika, izglītības un informācijas tīkli;
3) aplūkotas nozīmīgākās cilvēku rīcībspējas izpausmes reģionu ekonomikā, politikā un kultūras dzīvē.
Pētījuma autori konstatē, ka demogrāfiskais potenciāls ir nepietiekams ilgtspējīgai attīstībai, turklāt reģionos trūkst institūciju, kas uzņemtos atbildību par attīstības plānošanu, jo reģionālā reforma ir iekavēta. Tikai trešdaļā pašvaldību ir izstrādāti teritorijas plānojumi un kā negatīvu iezīmi iedzīvotāji novērtē patronāžu pašvaldību vadītāju un partiju attiecībās. Pārskata ietvaros veiktā aptaujā Latvijas iedzīvotāji savu apmierinātību ar dzīvi 10 ballu skalā novērtējuši ar 6.
Pārskats sniedz arī rekomendācijas valsts, pašvaldību un nevalstiskā sektora, kā arī indivīda līmenī.

Latvija. Pārskats par tautas attīstību 2004/2005. Rīcībspēja reģionos

(latviski, PDF, 8,35 MBpdf)

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!