Pētījums

Korupcijas atspoguļojums Latvijas medijos: četri gadījumi


Foto: remmerysilke

Kā Latvijas mediju vide izskatās Eiropas kontekstā? Un kā atšķiras veids, kā žurnālisti raksta par korupciju? Publicējam jaunu ziņojumu, kurā analizēti četri gadījumi, kuros novērojamas dažādas žurnālistu lomas un prakses korupcijas gadījumu atspoguļojumā Latvijā.

Ziņojumā apskatīta žurnāla IR pētniecība par korupciju maksātnespējas procesu kontekstā, vispopulārākā gadījuma – Jūrmalgeitas – atspoguļojums medijos, kompromātu interneta lapas, kā arī žurnālistu telefona sarunu ierakstīšana un nopludināšana. Šie četri gadījumi izvēlēti, lai apskatītu pēc iespējas dažādāku mijiedarbību starp medijiem un korupciju un padziļināti izpētītu iepriekš neapskatītus gadījumus.

Ziņojums ir daļa no gadījumu izpētes plaša mēroga pētniecības projektā “ANTICORRP”, kuru finansē Eiropas Komisijas 7. ietvara programma. Vairāk par projektu.

Pilns ziņojuma teksts angļu valodā (pdfpdf).

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!