Pētījums

Korupcija Eiropā aug – uzskata vairāk nekā puse iedzīvotāju


Gads:
2014
Organizācija:
European Commission


Autori

Providus


Foto: peapodsquadmom

Jaunākajā Pretkorupcijas ziņojumā uzsvērts, ka korupcija turpina būt liels izaicinājums - tā katru gadu Eiropas ekonomikai maksā 120 miljardus eiro.

Lai gan pēdējo gadu laikā Eiropas Savienības dalībvalstis īstenojušas vairākus pretkorupcijas pasākumus, rezultāti valstu sniegumā atšķiras un prevencijai un sodiem būtu jāveltī vairāk pūļu, teikts Pretkorupcijas ziņojumā 2014.

Eirobarametra pētījums rāda, ka eiropieši ir noraizējušies par korupciju – vairāk nekā trīs ceturtdaļas jeb 76% eiropiešu uzskata, ka korupcija ir plaši izplatīta un vairāk kā puse domā, ka pēdējo gadu laikā korupcijas līmenis viņu valstī ir audzis.

(Anti-Corruption reportpdf)

(Ziņojums par Latvijapdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!