Pētījums

Izaicinājums pilsoniskajai līdzdalībai 2007-2009


Gads:
2009
Organizācija:
Providus


Autori

Providus


Šis ir pēdējais projekta ‘Izaicinājums pilsoniskajai līdzdalībai’ pusgada ziņojums, kas apkopo tendences Latvijas medijos kopš 2007. gada pirmā pusgada.

Projekta ‘Izaicinājums pilsoniskajai līdzdalībai’ metodoloģija pamatojas atziņā, ka demokrātiska politika nav iespējama, ja politikas mērķu apspriešanā neiesaistās pēc iespējas plašāka sabiedrība, ņemot vērā dažādu grupu, tajā skaitā — minoritāšu, intereses un publiskajā telpā veidojot optimālus apstākļus debatēm.

Mediju monitoringa gaitā tiek analizēti un uzskaitīti gadījumi, kad mediji izslēdzoši vai iekļaujoši raksta vai runā par atsevišķām sabiedrības grupām (minoritātēm, NVO). Tiek identificēti mediji, kas biežāk veido simboliskus šķēršļus dažu grupu pilsoniskajai līdzdalībai, norādot uz to ”kaitīgumu”, kā arī tiek identificēti izslēdzošo un iekļaujošo izteikumu avoti (žurnālisti, politiķi, iedzīvotāji).

2008. un 2009. gada monitorings aptvēra laikrakstus Diena, Neatkarīgā Rīta Avīze (NRA), Latvijas Avīze (LA), Čas, Vesti Segodnja (VS), Telegraf, kā arī sabiedriskā radio diskusiju programmas – LR 1 „Krustpunktā” un LR 4 „Deņ za dnem”.

(Izaicinājums pilsoniskajai līdzdalībai 2007-2009 pdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!