Pētījums

Izaicinājums būvēt likumīgi


Gads:
2008
Organizācija:
Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS


Autori

Agnese FrīdenbergaAiga Grišāne


Foto: Marta Herca

Pētījuma mērķis ir apzināt būvniecības procesā pieņemto lēmumu juridisko dabu, tipiskākās kļūdas, ko pieļauj to izdevēji, un konstatēt nepilnības spēkā esošajos normatīvajos aktos. Pētījums palīdz labāk izprast t. s. “kaimiņu tiesības” un to lomu būvniecības procesā.

Darbs galvenokārt ir domāts būvniecības procesā iesaistītām personām – būvvaldēs
strādājošiem, potenciāliem būvētgribētājiem un būves kaimiņiem. Tas palīdzēs izprast būvniecības gaitā pieņemto lēmumu nozīmi, juridisko dabu un ietekmi uz citiem lēmumiem. Taču, lai būvniecības process kļūtu “pusēm draudzīgāks”, pētījums uzrunā arī attiecīgās nozares politikas veidotājus – Ekonomikas ministriju, Saeimu, jo bez nepieciešamiem grozījumiem normatīvajos aktos büvniecībā iesaistītas personas turpinās atrasties neapskaužamā stāvoklī.

Izaicinājums būvēt likumīgi (334.93 KB)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!