Pētījums

Is Immigration Good or Bad for Economy? Analysis of Attitudinal Responses


Gads:
2004
Organizācija:
Centre for Research and Analysis of Migration, Department of Economics, University College London


Autori

Providus


Pētījumā analizētas imigrantu radītās sekas valstu ekonomikām. Pētījuma autori izveidojuši ekonomikas modeli, kas palīdz daudz precīzāk un plašāk, balstoties uz reāliem datiem, nevis pieņēmumiem, analizēt ieguvumus un zaudējumus, ko imigranti var dot valsts ekonomikai.

Pētījumā analizēti ne tikai argumenti no ekonomikas viedokļa, bet arī faktori, kas saistīti ar konkurētspēju darba tirgū, sabiedrībai uzlikto slogu un efektivitātes izsvēršanu. Pētījumā izmantota Eiropas sociālā aptauja (Europe Social Survey), kura ietver 22 Eiropas valstu iedzīvotāju attieksmes pret migrantiem un ar minoritātēm saistītām problēmām. Balstoties uz aptaujas datiem, autori secina, ka galvenās raizes iedzīvotājos vieš divi ar imigrantiem saistīti jautājumi, proti, nodokļu maksāšana un pabalstu maksāšana.

Is Immigration Good or Bad for Economy? Analysis of Attitudinal Responses

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!