Pētījums

Invalīdu riteņkrēslu lietotāju integrācija darba tirgū


Gads:
2006
Organizācija:
Baltijas Sociālo Zinātņu institūts


Autori

Providus


Pētījuma mērķis ir noskaidrot, kādi ir būtiskākie šķēršļi, kas traucē invalīdiem riteņkrēslu lietotājiem iegūt pilnvērtīgu izglītību un atrast darbu.

Pētījums atklāj, ka blakus objektīvajiem apstākļiem – pārvietošanās grūtībām un vides nepieejamībai – liela nozīme ir arī subjektīvajiem faktoriem. No vienas puses, tā ir sabiedrības un, jo īpaši, darba devēju neizpratne un domāšanas stereotipi par invalīdiem riteņkrēslā kā “atšķirīgiem cilvēkiem”, no otras puses, tā ir pašu invalīdu pakļaušanās sabiedrības stereotipu spiedienam un pasivitāte vai pat atteikšanās no iesaistīšanās darba dzīvē.

Pētījums parāda, ka sekmīgai invalīdu riteņkrēslu lietotāju integrācijai darba tirgū nepieciešama gan institucionāla, gan sabiedrības izpratne un morāls atbalsts.

(Invalīdu riteņkrēslu lietotāju integrācija darba tirgūpdf) (1.04 MB)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!