Pētījums

Introduction of the euro in the new Member States


Gads:
2010
Organizācija:
Eurobarometer


Autori

Providus


Eiropas Savienības dalībvalstis var ieviest vienotu valūtu – eiro – tikai gadījumā, ja tiek sasniegti Māstrihtas līgumā definētie kritēriji. Tomēr nepastāv vienota stratēģija vai fiksēts grafiks, kā tam būtu jānotiek visās dalībvalstīs. Četras dalībvalstis, kuras pievienojās ES 2004.gadā, jau ir ieviesušas eiro un 2011.gada janvārī tām pievienojas arī Igaunija.

Aptaujas mērķis ir identificēt jauno dalībvalstu iedzīvotāju attieksmi attiecībā uz eiro ieviešanu nākotnē. Pētījumā ir apkopota iedzīvotāju attieksme pret eiro ieviešanu jaunajās dalībvalstīs, kurās vienota valūta vēl nav ieviesta. Tiek analizētas šo valstu iedzīvotāju zināšanas par eiro, avoti, kur iedzīvotāji iegūst nepieciešamo informāciju, šo valstu iedzīvotāju uzskati attiecībā uz vienotu valūtu, kā arī to attieksme attiecībā uz eiro ieviešanu nākotnē.

Introduction of the euro in the new Member States (Pētījuma kopsavilkums)

Pilns pētījuma teksts

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!