Pētījums

International Trade


Gads:
2010
Organizācija:
Eurobarometer


Autori

Providus


Tirdzniecības veicināšana vairāk nekā 50 gadu garumā ir bijusi Eiropas Savienības tirdzniecības politikas pamatelements. ES ir viens no nozīmīgākajiem spēlētājiem starptautiskajā tirdzniecībā. 2010.gada novembrī ir uzsākta jauna tirdzniecības politika, kuras mērķis ir starptautiskās tirdzniecības attīstība nodrošinot darbavietu radīšanu ES.

Pētījums ir veikts ar mērķi noskaidrot ES pilsoņu viedokli šādos jautājumos – starptautiskās tirdzniecības ietekme uz ES patērētāju dzīvi, ES lomas nozīmi starptautiskajā tirdzniecībā, kā arī novērtēt ES tirdzniecības politikas izaicinājumus nākotnē. Pētījumā tiek secināts, ka lielākā daļa respondentu pievērš uzmanību produkta izcelsmei, liela daļa respondentu atbalsta ES noteikumu piemērošanu starptautiskai tirdzniecībai kopumā, visvairāk respondentus ES tirdzniecības politikas kontekstā interesē nodarbinātība un zemāka preču cena.

International Trade (kospavilkums)

Pilns ziņojuma teksts

Faktu lapa latviešu valodā

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!