Pētījums

Innovation Activities and Competitiveness: Empirical Evidence on the Behaviour of Firms in the New EU Member States and Candidate Countries


Gads:
2011
Organizācija:
CASE - Center for Social and Economic Research, Warsaw, Poland


Autori

Providus


Pētījuma mērķis ir izpētīt faktorus, kas ietekmē tirdzniecības uzņēmumu spēju konkurēt globālajā pasaules tirgū

Literatūrā tiek uzsvērta inovatīvo aktivitāšu nozīmība, sekmējot uzņēmumu konkurētspēju daudz efektīvāk, kā arī paplašinot tā darbību. Pamatojoties uz šīm teorijām un datiem no liela skaitu tirdzniecības uzņēmumu no atsevišķām Centrālās un Austrumeiropas valstīm, pētījums tiecas identificēt faktorus un citus spēkus, kas nosaka organizācijas spēju sacensties pārejas apstākļos. Uzņēmumu konkurētspēja, kas tiek noteikta pēc tirgus daļām, ir atkarīga no tādiem firmu uzvedības indikatoriem kā izmaksu efektivitātes uzlabojumi, darbaspēka produktivitāte, investīcijas jaunās tehnoloģijās un aprīkojumos, kā arī tādiem vides elementiem kā atrašanās vieta, pieredze, tehnoloģiskā un konkurētspējas intensitāte.

Innovation Activities and Competitiveness: Empirical Evidence on the Behaviour of Firms in the New EU Member States and Candidate Countries


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!