Pētījums

Immigrants’ Responsiveness to Labor Market conditions and its implications on Regional Disparities: Evidence from Spain


Gads:
2005
Organizācija:
Institute for the Study of Labor


Autori

Providus


Izmantojot Spānijas Darbaspēka aptaujas datus no 1999. līdz 2004. gadam, šis pētījums analizē to, kāda ir reģionos esošo nodarbinātības iespēju loma arvien augošajā imigrācijas plūsmā. Raksts analizē arī politikas jautājumu par to, vai imigrācija, pievelkot imigrantus uz reģioniem ar labākām darba iespējām, ir palīdzējusi mazināt bezdarba līmeņa atšķirības dažādos Spānijas reģionos.

Rezultāti rāda, ka imigranti izvēlas dzīvot reģionos, kuros bezdarba līmenis ir zemāks, un kur iespējas gūt darbu ir lielākas. Neskatoties uz dažām nesakritībām saistītām ar imigrantu izcelsmi, viņi lielākoties ir atsaucīgāki uz pašnodarbinātības, nenoteiktas un neformālas nodarbinātības iespējām, nekā vietējie iedzīvotāji. Vissvarīgākais ir tas, ka imigrācija mazina bezdarba līmeņu atšķirības Spānijas reģionos, tādejādi sekmējot Spānijas darba tirgus attīstību.

Immigrants’ Responsiveness to Labor Market conditions and its implications on Regional Disparities: Evidence from Spain

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!