Pētījums

Immigrants from the New EU Member States and the Swedish Welfare State


Gads:
2008
Organizācija:
Swedish Institute for European Policy Studies


Autori

Providus


Imigrācija atstāj ekonomisku efektu uz valsti, kas ir tās galamērķis. Eiropas Savienības paplašināšanās laikā pieaugošajai imigrācijai ir dažādi efekti - gan pozitīvi, gan negatīvi. Efektu lielums ir atkarīgs no imigrācijas lieluma.

Efekti atkarīgi arī no tā, kā konkrētajā valstī tiek risināti imigrācijas jautājumi un kā funkcionē ekonomika, uzskata pētījuma autori. Pētījumā skatīts, kā imigrācija ietekmējusi Zviedrijas ekonomiku pirmā gada laikā pēc 2004.gada ES paplašināšanās, analizēta darba tirgus situācija jaunajās dalībvalstīs, tāpat arī skatīts, kā migranti iekļāvušies publiskajā sektorā un kāda ir to ietekme labklājības sistēmas attīstībā.

Immigrants from the New EU Member States and the Swedish Welfare State

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!