Pētījums

If citizens have a voice, who’s listening? Lessons from recent citizen consultation experiments for the European Union


Gads:
2009
Organizācija:
EPIN


Autori

Providus


Vai ES institūcijas tiešām ņem vērā sabiedriskās domas aptaujas un iedzīvotāju viedokli, kā tas tiek apgalvots?

Eiropas Komisija un Eiropas Parlaments jo īpaši pēdējo gadu laikā uzsver, ka tiek veidots dialogs ar iedzīvotājiem. Taču jautājums ir, cik lielā mērā? Pētījums analizē, kā oficiālās politikas ir spējušas pārņemt valodu, kas tiek lietota padomdošanas demokrātijas domāšanā, tajā pašā laikā atklājot, ka trūkst skaidrības šajā pārrunu apspriešanas procesā ar iedzīvotājiem ES lēmumu pieņemšanas procesos. Pētījums pievēršas arī uz ES lēmumu pieņēmējiem, norādot ka nepieciešams skatīties kritiskāk uz nesenākajiem un nākotnes eksperimentiem, kas sevi dēvē par tādiem, kas ietver pārrunas un apspriešanu

If citizens have a voice, who’s listening? Lessons from recent citizen consultation experiments for the European Union


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!