Pētījums

Ienācēji no tālienes


Gads:
1998


Autori

Providus


Pētījuma Ienācēji no tālienes autors ir vēsturnieks Valters Ščerbinskis.

Tas izdots grāmatas veidā 1998. gadā ar Sorosa fonda finansiālu atbalstu. Pētījumā aplūkota mazo Latvijas etnisko grupu (tradicionālo musulmaņu tautu, kaukāziešu) vēsture XX. gadsimta laikā mūsu valstī. Šajā darbā pirmo reizi vēstures literatūrā plašāk tiek aplūkota musulmaņu kopienas darbība Rīgā līdz 1940. gadam, kā arī Latvijas karaīmu un kaukāziešu vēsture. Īpaša uzmanība pievērsta notikumiem pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. Pētījumā aplūkota etnisko un reliģisko organizāciju darbība, izsekots musulmaņu draudžu attīstībai, kā arī jautājumiem ar kuriem saistītas skaitliski nelielo tatāru, azerbaidžāņu, gruzīnu un armēņu grupas. Izdevumā analizēta mazo etnisko grupu asimilācija un integrācija, tās īpatnības Latvijas sabiedrībā vispārējā vēsturisko norišu kontekstā. Pētījums papildināts ar statistiskiem rādītājiem, reliģisko un etnisko organizāciju sarakstu.

(Pievienotais failspdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!