Pētījums

Ielas bērni Latvijā: Problēmas un risinājumi


Gads:
2002
Organizācija:
Asociācija Ielas bērniem, finansētājs: Sorosa fonds - Latvija, COLPI, LGI


Autori

Providus


PĒTĪJUMA ANOTĀCIJA

Pētījuma mērķis ir izvērtēt ielas bērnu problēmas attīstību Latvijā, analizēt pašreizējās bērnu tiesību aizsardzības politikas spēju risināt problēmu un sniegt ieteikumus efektīvākai politikai.

Pētījumā vispusīgi analizēti ielas bērnu fenomena veidošanās cēloņi un sekas Latvijā, aplūkoti iemesli, kāpēc Latvijā nav statistikas par ielas bērniem. Analizētas ar skaidras terminoloģijas trūkumu saistītās problēmas, un piedāvāta Latvijas situācijā pamatota termina ”ielas bērni” definīcija. Pētījums sniedz ieskatu pašreizējā bērnu tiesību aizsardzības politikā valstī, raksturo tās stiprās un vājās puses un ietekmi uz ielas bērnu problēmu.

Noslēgumā, pamatojoties uz situācijas izpēti, autore piedāvā vairākus detalizēti izstrādātus priekšlikumus problēmas risināšanai.

Ielas bērni Latvijā: Problēmas un risinājumi

(latviski, PDF, 536 KBpdf)

(angliski, PDF, 532 KBpdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!