Pētījums

Ielas bērni – kādi viņi ir?


Gads:
2001. gada novembris
Organizācija:
Asociācija ielas bērniem, aptauja veikta ar Sorosa fonda -Latvija finansiālu atbalstu


Autori

Providus


PĒTĪJUMA ANOTĀCIJA

Aptauja veikta ar mērķi labāk iepazīt ielas bērnus, kas apmeklē nevalstisko organizāciju dienas un aprūpes centrus, noskaidrot viņu problēmas ģimenē, skolā, uz ielas, vajadzības un intereses, kā arī uzklausīt speciālistu viedokli par institūciju sasniegumiem un problēmām. 2001.gada septembrī un oktobrī veiktajā aptaujā pavisam piedalījušies 102 skolas vecuma bērni un intervēti seši nevalstisko centru speciālisti. Pētījumā izmantotās metodes – anketēšana, intervijas, novērošana. Aptaujas anketā bērniem uzdoti jautājumi par piecām tēmām: ģimeni, skolu, veselību, brīvo laiku un vēlmēm. Aptauja rāda, ka nevalstisko organizāciju centros vairāk uzturas meitenes (59%) un galvenokārt krievu valodā runājošie bērni (60 %). Vairums nāk no nepilnām ģimenēm, ikviens ir saskāries ar trūkumu ģimenē.

Aptauja veikta 9 nevalstisko organizāciju bērnu aprūpes iestādēs: Pestīšanas armijas L.Gorkšas bērnu un jauniešu mājā, Daugavpils psiholoģiskā atbalsta krīzes centrā, Bāreņu aprūpes centrā Kopā ar mums Caritas – Latvija, Ielas bērnu projekta klubā ”Baltais zvirbulis”; S.Nikolaja Rīgas Kristīgā bērnu patversmē, LELB Diakonijas centra Dienas centrā ielas bērniem, dienas centrā Cerība bērniem, Dienas centrā NOA, Talsu sieviešu un bērnu krīžu centrā.

(Ielas bērni kādi viņi ir?pdf) (Word dokuments 99 kb)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!