Pētījums

Iecietība pret seksuālajām minoritātēm: dimensijas un “temperatūra”


Gads:
2006
Organizācija:
dialogi.lv, SKDS, Sorosa fonds - Latvija


Autori

Providus


Pētījums «Iecietība pret seksuālajām minoritātēm: dimensijas un “temperatūra”» ir biedrības Dialogi.lv projekts. Tas noritēja 2006. gada pavasarī un vasarā. Pētījums tika veikts kā reprezentatīva Latvijas iedzīvotāju aptauja, kurā piedalījās 1060 respondenti. Datu vākšanu veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Pētījumā secināts, ka vairākums Latvijas iedzīvotāju, kaut arī nosoda homoseksuālu dzīvesveidu, pauž iecietīgu attieksmi pret gejiem un lesbietēm kā cilvēkiem. 25 procenti aptaujāto bez nosodījuma izturas pret homoseksuāliem cilvēkiem un homoseksuālu dzīvesveidu. Gandrīz 40 procentiem aptaujāto nav iebildumu pret homoseksuāliem cilvēkiem, taču tie neatzīst homoseksuālu dzīves veidu.

(Iecietība pret seksuālajām minoritātēm: dimensijas un “temperatūra”pdf) (no dialogi.lv mājaslapas)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!