Pētījums

How to Achieve a Better Budget for the European Union?


Gads:
2008
Organizācija:
Centre for European Policy Studies


Autori

Providus


Pētījums pievēršas jautājumam, kāpēc ir nepieciešamas fundamentālas izmaiņas Eiropas Savienības budžetā. Pēdējās desmitgadēs ES ir paplašinājusies un padziļinājusi savu darbību, pašlaik darbojoties praktiski visās politikas jomās. Taču ES budžets šajā laikā gandrīz nav mainījies.

Vairāk nekā 40% ES budžeta joprojām tiek tērēti lauksaimniecībai, bet izdevumi pētniecībai un inovācijām, kas ir galvenais virzītājspēks ekonomikas produktivitātei, ir pārāk zemi, savukārt sabiedriskajiem pakalpojumiem iekšējās un ārējās drošības nodrošināšanai budžetā nav vietas. Autors apraksta ES budžeta uzdevumus, ES budžeta veidošanos un veido diskusiju par jautājumu, kā izvairīties no domāšanas par ES budžetu caur šauri nacionālām interesēm.

How to Achieve a Better Budget for the European Union?

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!