Pētījums

How does EU enlargement affect social cohesion?


Gads:
2006
Organizācija:
German Institute for Economic Research (DIW) Berlin


Autori

Providus


2004. gada maijā paredzētā ES paplašināšanās, iekļaujot desmit jaunas valstis, aizvien vairāk apgrūtina centienus nodrošināt sociālo kohēziju gan iedzīvotāju vidū, gan dažādos ES reģionos.

Sociālā kohēzija šajā rakstā tiek plašā nozīmē definēta kā Eiropas sabiedrību apvienošanās tādā veidā, ka visu iedzīvotāju dzīves apstākļi un dzīves kvalitāte saplūst. Šī raksta empīriskais fokuss ir uz divam galvenajām dzīves sfērām, kuras pašlaik ir ES politisko sarunu centrā: nodarbinātība un darba apstākļi. Paplašinātā ES situācija kļūst atšķirīgāka. Bijušajām sociālistiskajām valstīm ir sevišķi ir jāpūlas panākt citas kandidātvalstis.

Autori identificē trīs valstu grupas, kurās dzīves apstākļi ir ļoti līdzīgi:

1. Bagātā grupa, kura sastāv no Ziemeļeiropas dalībvalstīm

2. Vidējā grupa, kura sastāv no visbagātākajām kandidātvalstīm un bijušajām Vidusjūras dalībvalstīm ar zemāku dzīves līmeni

3. Mazāk attīstītā grupa, kura sastāv no jaunajām pēc-komunistiskajām dalībvalstīm.

How does EU enlargement affect social cohesion?

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!