Pētījums

Governance of the EU: The Reform Debate on European Agencies Reignited


Gads:
2008
Organizācija:
European Policy Institute Network


Autori

Providus


Eiropas Savienības aģentūras ir izveidotas kā atbilde uz plašākas sadarbības ES iekšējā tirgū izraisīto uzdevumu pieaugumu dažādās ES politikas jomās un papildu spriedzi Eiropas Komisijas darbā. ES aģentūru sistēmai nav vienota ietvara. Gluži pretēji - aģentūru sistēma nav viendabīga attiecībā uz aģentūru funkcijām, lēmumu pieņemšanu un struktūrām. Funkciju deleģēšana aģentūrām arī izraisa jautājumus par to atbildību un darbības leģitimitāti.

Eiropas Komisija, kas apzinās šīs problēmas, ir nākusi klajā ar priekšlikumiem reformām, taču nav saņēmusi tām atbalstu. Šī pētījuma mērķis ir aprakstīt Eiropas aģentūru situāciju un to problēmas. Pētījums sniedz arī priekšlikumus reformām, kas pašlaik tiek apspriestas.

Pētījuma noslēgumā publicēta arī tabula ar ES aģentūrām, to izveides datumiem un galvenajām funkcijām.

Governance of the EU: The Reform Debate on European Agencies Reignited

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!