Pētījums

Global Governance of Science. Report of the Expert Group on Global Governance of Science to the Science, Economy and Society Directorate,Directorate-General for Research, European Commission


Gads:
2009
Organizācija:
Eiropas Komisija


Autori

Providus


Lisabonas stratēģijas pieņemšana 2000.gadā veicināja Eiropas pētniecības telpas izveides procesu. Tādēļ Eiropas Komisijas izveidotās ekspertu grupas mērķis bija noskaidrot, kā globalizācijas process iespaido zinātnes pārvaldību, zinātnes un sabiedrības attiecības, kā arī zinātnieku kopienas.

Pirmajā nodaļā ziņojums pievēršas pārvaldības jēdzienam zinātnes kontekstā. Otrajā nodaļā ziņojums aplūko zinātnieku sabiedrību. Trešā nodaļa uzmanību vērš uz zinātnes un sabiedrības attiecībām. Noslēdzošajā ziņojuma daļā tiek piedāvāti svarīgākie ieteikumi, kas aicina zinātniekus un zinātnes politikas veidotājus Eiropā un citviet pasaulē diskutēt par globālās pārvaldības jautājumiem.

Global Governance of Science. Report of the Expert Group on Global Governance of Science to the Science, Economy and Society Directorate, Directorate-General for Research, European Commission

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!