Pētījums

Gendered Migrations Towards gender sensitive policies in the UK


Gads:
2005
Organizācija:
Institute for Public Policy Research


Autori

Providus


Šis pētījums analizē iemeslus, kāpēc, pētot migrāciju, dzimuma jautājumi ir atstāti novārtā, un kā šāda rīcība ietekmē mūsu izpratni par migrācijas procesu un tā rezulātiem.

Pētījumā tiek argumentēts, ka dzimuma statistikas trūkums, kurš pats par sevi norāda, ka dzimums tiek uzskatīts par nenozīmīgu faktoru, ir pamatīgi sarežģījis procesa turpmāko pētniecību. Ir skaidrs, ka, kaut gan sievietes ir klāt visos migrācija veidos, tuvāka katra migrācijas kanāla pētniecība atklāj ļoti atšķirīgas vīriešu un sieviešu proporcijas. Piemēram, kaut gan sievietes turpina veidot arvien augošu darbaspēka migrācijas proporciju, dažos sektoros (ieskaitot medicīnas, izglītības un mājsaimniecības) sieviešu ir vairāk, bet sociālo un ekonomisko tiesību – mazāk. Migrācija ir arī saistīta ar ģimenes jautājumiem (tās izveide vai atkalapvienošanās), kas ir dominējošs migrācijas veids un arī ātkārtīgi feminizēts, bet gandrīz nemaz nav pētīts.

Pētījumā prezentētie pierādījumi norāda ne tikai uz to, ka sieviešu proporcija visos migrācijas veidos turpina augt, bet arī uz to, ka ieceļošanas veidi un pieeja cilvēktiesībām Lielbritānijā kļūst aizvien sarežģītāka un dauzveidīgāka. Nemot vērā migrācijas ieguldījumu ekonomikas attīstībā, to neapsverot, politiķi riskē graut gan tagadējās, gan nākotnes politikas iespējas migrantu pieredzi izmantot un pārvērst kapitālā. Raksts piedāvā vairākus risinājumus šai problēmai.

Gendered Migrations Towards gender sensitive policies in the UK

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!