Pētījums

From Threat to Opportunity: Making Flexible Integration Work


Gads:
2006
Organizācija:
European Policy Institute Network


Autori

Providus


Pētījuma autori uzskata, ka ciešāka sadarbība ir nepieciešama Eiropas integrācijai laikā, kad tās dalībvalstu skaits ir ievērojami pieaudzis. Tāpat autori uzskata, ka ir nepieciešams no jauna izvērtēt elastīguma (flexibility) principu, kas līdz šim ir ticis piemērots kā izņēmumi no, piemēram, Šengenas līguma vai Eiropas monetārās savienības.

Autori uzskata, ka lielākam ES dalībvalstu skaitam nav jābūt šķērslim dziļākai ES integrācijai, bet gan ir jādod iespēja noteiktam dalībvalstu skaitam attīstīt konkrētas iniciatīvas. Paplašināta sadarbība varētu padziļināt integrācijas procesu, taču lai veiksmīgi izmantotu elastīgumu ES, nepieciešami vairāki priekšnosacījumi.

From Threat to Opportunity: Making Flexible Integration Work

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!