Pētījums

Five years of an enlarged EU: Economic achievments and challenges


Gads:
2009
Organizācija:
European Commission


Autori

Providus


Pēdējā ES paplašināšanās bija līdz šim lielākā, Savienībai pievienojās 12 valstis (2004.gadā – 10 valstis, tajā skaitā Latvija un 2007. gadā – 2 valstis). Jau esošās ES valstis bija noraizējušās par paplašināšanās sekām (ES institūciju spēju absorbēt daudzos dažādos viedokļus lēmumu pieņemšanas procesā, paplašināšanās izmaksas, drošības, identitātes, nodarbinātības u.c. jautājumi).

Līdz ar to Eiropas Komisijas pētījuma mērķis ir izvērtēt paplašināšanās sekas trīs jomās – kā ES paplašināšanās ietekmēja ES kopumā un tās vietu globālajā ekonomikā; kā jaunās ES dalībvalstis ir integrējušās ES, kādi ir integrācijas motivējošie faktori un kā ES atbalsta šo valstu attīstību; kā paplašināšanās ir ietekmējusi vecās dalībvalstis, it īpaši ko vecās dalībvalstis ir ieguvušas no pieejas lielākam tirgum un kā tās risināja problēmas, kas saistītas ar jauno konkurences spiedienu. Īpaša uzmanība pētījumā ir pievērsta ietekmei uz četrām kustības brīvībām ES – preces, pakalpojumi, personas un kapitāls.

Five years of an enlarged EU: Economic achievments and challenges

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!