Pētījums

Financing of Non-governmental Organisations (NGO) from the EU budget


Gads:
2010
Organizācija:
European Parliament, Directorate General for Internal Policies


Autori

Providus


Pētījumā tiek analizēta līdzekļu piešķiršana nevalstiskām organizācijām (NVO) no Eiropas Savienības budžeta, īpašu uzmanību vēršot Eiropas Komisijas un NVO sadarbības procesa efektivitātei un caurskatāmībai.

Pētījumā tiek secināts, ka Eiropas Komisija 2009.gadā līdzfinansēja vairāk nekā 3000 NVO, piešķirot 1,4 miljardus eiro; Eiropas Komisijai vajadzētu atjaunot savu stratēģiju attiecībā uz NVO; vajadzētu īstenot ilgtermiņa finansēšanas programmas; jāveicina EK un NVO dialogs ar mērķi panākt veiksmīgāku sadarbību; EK būtu jāveic regulāru un sistēmisku finansēšanas shēmu efektivitātes pārbaudi. Pētījuma autori sniedz priekšlikumu prezentēt NVO, kuras ir saņēmušas EK atbalstu, pēc viena parauga, grupējot tās pēc organizācijas rakstura.

Financing of Non-governmental Organisations (NGO) from the EU budget

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!