Pētījums

Facebook Tracks and Traces Everyone: Like This!


Gads:
2010
Organizācija:
Tilburg University, The Netherlands


Autori

Providus


Daudz mājaslapu un portālu ir ievietojuši Facebook piedāvāto 'patīk' pogu (like), lai ļautu sociālā tīkla locekļiem dalīties ar savām interesēm tādā veidā ceļot lapas vai konkrēta satura atpazīstamību. Tas ir kļuvis par svarīgu biznesas instrumentu satura veidotāju rokās. Lai nu kā šī raksta mērķis ir parādīt, ka šo rīku var izmantot arī kā sīkdatņu izvietotāju lietotāja datorā, neskatoties uz to vai lietotājs pats lieto šo pogu vai nē, apmeklējot lapu. Tas ļauj Facebook izsekot lietotāju gaitām internetā un procesēt iegūtos datus. Tādā veidā Facebook var izsekot arī tos, kas nemaz nav sociālā tīkla locekļi (vai vēl nav). Apslēptā datu un izdarīto izvēļu kolekcija kā arī individuālo datu kopumu izveide ir cieši saistīta ar indivīda privātumu. Raksta autors, ņemot par piemēru Facebook 'patīk' pogu, vairāk pievēršanas tieši privātuma jautājumiem, kas izriet no trešo personu sīkdatņu lietojuma un tīkla aktivitāšu un ierīču savienošanas iespējām.

(Facebook Tracks and Traces Everyone: Like This!pdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!