Pētījums

Explaining the Ineffectiveness on the EU`s Democratization Strategy towards Belarus


Gads:
2007
Organizācija:
University of Maastricht


Autori

Providus


Pētījumā autore apskata Eiropas Savienības politiku Baltkrievijas situācijā, pārbaudot šīs politikas efektivitāti. Tāpat tiek analizēti gan pašmāju, gan starptautiskie faktori, kas varētu kavēt Eiropas Savienības nodomu demokratizēt Baltkrieviju. Autore uzskata, ka ES un ASV politiku salīdzinājums Baltkrievijas kontekstā ļauj atklāt Eiropas izmantotās stratēģijas kļūdas.

Pētījuma secinājumu daļā autore raksta, ka galvenais Eiropas politikas neefektivitātes iemesls ir nesekmīgi izvelētā stratēģija 90. gados, kā arī nopietnas intereses trūkums par Baltkrieviju līdz pat 2004.gadam, kas ļāva Lukašenko nostiprināt savu varu un samazināt ES ietekmi uz Baltkrievijas politiku.

(Explaining the Ineffectiveness on the EU`s Democratization Strategy towards Belarus pdf)

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!