Pētījums

European Public Opinion and Turkey’s Accession: Making Sense of Arguments For or Against


Gads:
2007
Organizācija:
European Policy Institutes Network


Autori

Providus


Šajā rakstā izsmeļoši tiek apskatīta Eiropas iedzīvotāju attieksme pret Turcijas pievienošanos ES, kā arī tiek paskaidroti galvenie iemesli, kuri nosaka, vai sabiedrība atbalsta vai neatbalsta Turcijas pievienošanos. Autori izmanto jaunus datus, kuri izriet no Eurobarometer aptaujās nesen iekļautiem jautājumiem, kuri nosaka iedzīvotāju attieksmi pret Turciju.

Rakstā tiek pierādīts, ka viedokļi par un pret Turcijas pievienošanos ir daudzpusēji, un ka abās viedokļu pusēs iedzīvotāji pielieto dažādus argumentus. It sevišķi, varbūtība, ka indivīds atbalstīs vai būs pret Turcijas dalību ES, ir atkarīga no tā, vai iedzīvotāji pieņem utilitārisku (balstītu uz izmaksām un gūtā labuma), uz identitātes balstītu (jo Turcija ir Eiropā) vai pēc-nacionālu perspektīvu (saistītu ar viedokli par ES, kas balstās uz tiesībām; tādu ES, kurā tiek sekmēta demokrātija un cilvēktiesības).

European Public Opinion and Turkey’s Accession: Making Sense of Arguments For or Against

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!