Pētījums

European Neighbourhood Policy Two Years on: Time indeed for an ‘ENP plus’


Gads:
2007
Organizācija:
Centre for European Policy Studies


Autori

Providus


Eiropas kaimiņu politika tika izveidota 2003.-2004. gadā, tātad līdz šim brīdim tai ir divu gadu operatīvā pieredze. Šajā pieredzē tika piedzīvota partnervalstu šķirošana, kuras rezultātā darbības plāni (action plans) tika izveidoti piecām Austrumeiropas un septiņām Dienvideiropas partnervalstīm. Šīs valstis mēs varētu iedalīt ‘pasīvajām’ un ‘gatavajās’; un pārējās partnervalstis var iedalīt ‘negribīgajās’ un ‘neiekļautajās’.

Šajā raksta tiek ieteikta 15 soļu programma kvalitatīvai Eiropas kaimiņvalstu politikas uzlabošanai, lai panāktu tās stratēģisku rezultātu, nevis ļaujot to asociēt vienīgi kā ES paplašināšanās procesa ‘nabadzīgo radinieku’.

European Neighbourhood Policy Two Years on: Time indeed for an ‘ENP plus’

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!