Pētījums

Europe, the EU and its 2050 Energy Storylines


Gads:
2007
Organizācija:
Netherlands Institute of International Relations Clingendael


Autori

Providus


Pētījums izvērtē, kā Eiropas Savienībā varētu tikt formulēta Kopējā enerģētikas politika nākamajos 40 gados. Pētījumā tiek analizēta globālā enerģētikas politikas vide, norādot, ka būtiskā problēma ir pieeja resursiem nevis to apjoms. Pētnieki izmanto scenāriju un stāstu (storyline) metodi enerģētikas politikas modelēšanai. Tirgus efektivitāte, klimata pārmaiņas, nabadzība, ģeopolitika un globālie koordinācijas mehāniski tiek izmantoti, lai izveidotu scenāriju un stāstu politiskās asis – nacionālisms pretēji globalizācijai un neliela valdības iesaiste pretēji lielai valdības iesaistei.

Četri stāsti, ko autori izveido ir “l’Europe des Patries”, Cietokšņu Eiropa, Pārliecināta Eiropa un Konkurētspējīga Eiropa. Autori arī izvērtē Eiropas enerģētikas politiku no vēsturiskā aspekta. Viņi secina, ka jaunā enerģētikas politika ir pirmais solis, lai līdzsvarotu enerģētikas politikas mērķus – vide, konkurētspēja un piegāžu drošība jeb citiem vārdiem trijstūri Kioto – Lisabona – Maskava.

Europe, the EU and its 2050 Energy Storylines

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!