Pētījums

EU Member Turkey? Preconditions, Consequences and Integration Alternatives


Gads:
2004
Organizācija:
FOROST


Autori

Providus


Turcijas dalība ES ir stratēģisks ārpolitikas projekts. Ar Turcijas pievienošanos ES politiskās savienības mērķis beidzot tiks anulēts, tā vietā izvirzot globālas Eiropas ietekmes vīziju.

Ja šāda attīstība notiks, Eiropas Savienība var deģenerēties un kļūt par ‘Eiropas Apvienotajām Nācijām’ vai paaugstinātu brīvas tirdzniecības zonu, kuru ietvarā starpvalstu sadarbība palielināsies un integrācija kļūs par galveno būtību, ņemot vērā mainīgas nacionālajās intereses. Tā rezultāts varētu būt nevis paaugstināta, bet gan samazināta drošība Eiropā. Aizbildinoties ar pašsaglabāšanās motīvu, Eiropas Savienībai vajadzētu vispirms pašai nostiprināties, paplašinoties tikai pamazām un ar ierobežojumiem, un stratēģiskiem partneriem attīstīt alternatīvas pilnvērtīgai dalībai ES.

EU Member Turkey? Preconditions, Consequences and Integration Alternatives

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!