Pētījums

EU Enlargement: Implications for Growth and Competitiveness


Gads:
2003
Organizācija:
The Vienna Institute for International Economic Studies


Autori

Providus


Pētījumā tiek diskutēts par 10 Centrāleiropas un Austrumeiropas kandidātvalstu pievienošanās Eiropas Savienībai iespējamo ietekmi uz attīstību, produktivitāti un industriālo konkurenci paplašinātā ES (ar 25 valstīm). ES ir atpalikusi no ASV iekšzemes kopprodukta izaugsmes apjomā, produktivitātes un ienākumu līmeņos, un pēdējā laikā tā atpaliek aizvien vairāk.

Pēc paplašināšanās palielināsies ES daudzveidība, vidējie ienākumu un produktivitātes līmeņi uz vienu cilvēku kritīsies, un ES atpaliks no ASV vēl vairāk. Taču tāpēc, ka Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu izaugsmes tendences ir bijušas straujas, kā arī produktivitātes līmeņi turpina augt, dinamiskā ietekme uz IKP izaugsmi un konkurētspēju paplašinātā ES būs pozitīva. Viena no galvenajām ātri augošas produktivitātes izraisītajām problēmām, it sevišķi ES Lisabonas stratēģijas kontekstā, ir neatlaidīgi augsts nodarbinātības līmenis. Pēc pēdējo ES attīstības rādītāju apskates salīdzinājumā ar ASV, uzmanība tiek pievērsta attīstībai Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīs. Pētījumā īpaša uzmanība tiek pievērsta industriālajam sektoram, tiek identificētas galvenās izrietošās tendences noteiktās specializācijās, kā arī to sekas uz ES konkurētspēju.

EU Enlargement: Implications for Growth and Competitiveness

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!