Pētījums

EU Energy Policy and Future European Energy Markets: Consequences for the Central and East European States


Gads:
2002
Organizācija:
Mannheimer Zentrum für Europäische Sozialforschung


Autori

Providus


Pētījumā apskatīta ES pozīcija, raugoties uz Centrālo un Austrumeiropas (CAE) valstu enerģētisko situāciju un valstu attiecībām enerģētikas jomā ar Krieviju. Pētījuma ietvaros analizēta ES enerģētikas politikas ietekme uz CAE valstu attiecībām enerģētikas jomā ar Krieviju. CEA valstu enerģētiskā neatkarība ir būtisks faktors, kas tuvākajā nākotnē ietekmēs šo valstu integrāciju ES.

Veiktā ES politiku analīze ļauj secināt, ka dažas no ES politikām un iniciatīvām gan tiešā, gan netiešā veidā ietekmē CAE valstu un Krievijas attiecības enerģētikas jomā. Kamēr dažas no ES politikām veicina CAE valstu atkarību no enerģijas importa (galvenokārt no Krievijas), citas politikas iniciatīvas ir vērstas, lai mazinātu enerģētisko atkarību, apzinoties, ka daļa no CEA valstīm kļūs par ES dalībvalstīm, tādējādi, palielinot visas ES atkarību no Krievijas energoresursiem.

EU Energy Policy and Future European Energy Markets: Consequences for the Central and East European States

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!