Pētījums

ES paplašināšanās ietekme uz kandidātvalstu lauksaimniecības tirgu un ienākumiem


Gads:
2002
Organizācija:
Eiropas komisijas Lauksaimniecības ģenerāldirektorāts


Autori

Providus


Eiropas Komisijas publiskotais pētījums ES paplašināšanās ietekme uz kandidātvalstu lauksaimniecības tirgu un ienākumiem (Analysis of the Impact on Agricultural Markets and Incomes of EU Enlargement to the CEECs) secina, ka dalība ES būtiski uzlabos kandidātvalstu lauksaimnieku stāvokli, neradot būtiskus tirgus kropļojumus paplašinātajā Eiropas Savienībā.

Pētījumā analizēti četri iespējamie scenāriji: palikšana ārpus ES (I), iestāšanās ES bez tiešajiem maksājumiem (II), iestāšanās ES ar tiešajiem maksājumiem 100% apjomā (III) un iestāšanās ar maksimālo ražošanas kvotu apjomu un 100% tiešajiem maksājumiem, kā to savās sarunu pozīcijās prasa kandidātvalstis (IV). Pētījums rāda, ka pat pesimistiskāko restrukturizācijas scenāriju gadījumā pievienošanās ES pozitīvi ietekmēs kandidātvalstu lauksaimnieku ienākumus.

Analysis of the Impact on Agricultural Markets and Incomes of EU Enlargement to the CEECs http://europa.eu.int/comm/agriculture/publi/reports/ceecimpact/fullrep_en.pdf


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!