Pētījums

Enlargement, CSFP and the Convention. The Role of the Accession States


Gads:
2003
Organizācija:
European Policy Institute Network


Autori

Providus


Irākas krīze lika Eiropas Savienībai uztraukties par to, vai jaunās dalībvalstis nebūs šķērslis kopējai ārējai un drošības politikai ([i]common foreign security policy - CFSP[/i]) un Eiropas drošības un aizsardzības politikai ([i]European security and defense policy – ESDP[/i]).

Darbā aprakstītas ES kandidātvalstu intereses attiecībā uz šīm politikām, Eiropas konventa lomu šajā procesā un izredzes uz vienotu drošības politiku pēc Eiropas Savienības paplašināšanās līdz 25 dalībvalstīm. Pētījums meklē atbildes uz jautājumiem, kādas ir kandidātvalstu prioritātes un spējas, kādu lomu ES vēlas spēlēt uz pasaules skatuves un vai procedūras, kuras apspriestas konventā būs adekvātas, lai nodrošinātu ES ambīcijas.

Enlargement, CSFP and the Convention. The Role of the Accession States

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!