Pētījums

Engaging Central Asia: The European Union’s New Strategy in the Heart of Eurasia


Gads:
2008
Organizācija:
Centre For European Policy Studies


Autori

Providus


2007.gada jūlijā Eiropas Savienība pieņēma jaunu stratēģiju attiecībām ar Centrālāzijas valstīm. Centrālāzija ir politiski “jūtīgs” reģions ar joprojām pastāvošiem autoritāriem režīmiem un ir arī viens no pasaules nozīmes enerģijas piegādes centriem. Pieņemtā stratēģija iezīmē jaunu posmu ES un Centrālāzijas attiecībās.

Vadošie eksperti no Eiropas, ASV un Centrālāzijas izvērtē izaicinājumus un šķēršļus, kas jāpārvar Eiropas Savienībai, mēģinot savienot un sabalansēt tās politikas un stratēģijas starp Savienības pieaugošajām drošības, biznesa un energoresursu interesēm ar mēģinājumiem nostiprināt demokrātijas, sociālā taisnīguma un cilvēktiesību aizsardzības principus un praksi šajā reģionā. Pētījuma ietvaros apskatītas Savienības divpusējās attiecības ar Kazahstānu, Uzbekistānu, Turkmenistānu, un Tadžikistānu.

Engaging Central Asia: The European Union’s New Strategy in the Heart of Eurasia

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!