Pētījums

End-State Afganistan


Gads:
2009
Organizācija:
Egmont - The Royal Institute for International Relations


Autori

Providus


Starptautiska iejaukšanās Afganistānā bija pretreakcija uzbrukumiem Ņujorkai un Vašingtonai 2001.gada 11.septembrī. Sākotnēji īsā laika periodā tika panākti ļoti labi rezultāti: ievērojams politisks, ekonomisks un sociāls progress. Taču 7 gadus vēlāk optimistiskam vairs nav pamata - drošības situācija pasliktinās ne tikai Afganistānā, bet arī Pakistānā.

Ikvienam ir skaidrs, ka nepieciešama jauna stratēģija. Pētījumā no vienas puses tiek analizēts tas, kādi stratēģiskie mērķi bija sākotnēji, iejaucoties Afganistānas problēmās, un kādus soļus starptautiskās organizācijas veica. No otras puses tiek izvērtētas jaunākās idejas par galvenajiem mērķiem un vēlamajiem stratēģiju rezultātiem, kā arī rekomendācijas dažādiem starptautiskajiem aktieriem (ANO, NATO, ES un tās dalībvalstīm, ieskaitot Beļģiju).

End-State Afganistan

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!